Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Nasıl Bir Pikap Almalıyım?

NASIL BİR PİKAP ALMALIYIM?

PLAKÇALAR ÇEŞİTLERİ

PİKAP SATIŞI


İnstagram hesabımızdan o kadar çok pikap sorusu aldık ki genel hatlarıyla pikaplar hakkında bilgi verelim dedik.  Gerçeği söylemek gerekirse plaktan daha iyi anlamaktayız, ama bildiğimiz kadarıyla size anlatmaya çalışacağız.

 

Pikap seçimi konusunda kabaca 2  tercihiniz bulunmaktadır.

1- Eski / antika bir pikap almak,

2- Yeni bir pikap almak


Öncelikle Pikap satın almak için öncelikle bir bütçe planlaması yapmanız gerekmektedir, 1500 'TL'den başlayan fiyatlarla pikap bulmanız mümkündür. Google'a pikap yazdığınızda oldukça fazla sonuç çıkmaktadır (İon, Numark vb.), söz konusu pikaplar yeni nesil pikaplar olup, eğer ben arada sırada plak dinlerim derseniz alabilirsiniz, lakin bu pikapların kol ve iğneleri hemen hemen aynıdır ki antika bir pikaptan gelen ses ile karşılaştırdığınızda fark direk ortaya çıkacaktır. Genelde yeni başlayanlar ve plak serüvenine devam etmek isteyenler ileride antika(ikinci el) pikaplara merak salıyorlar. Yeni nesil pikaplarda 33-45 devirler mevcut olup, genelde piyasada olan olan bütün plakları bu pikaplardan dinleyebilirsiniz. Bu tarz pikaplar bizim web sitemizde de mevcuttur, salon tipidir, oldukça kullanışlıdır, inceleyebilirsiniz. İğnesi kolay değişmekte ve bulunmaktadır, oldukça kullanışlı ve portatiftir. Bütçesi düşük olanlar genelde bu tarz pikapları tercih etmektedir ki; yeni nesil pikaplara yüksek fiyatlar vermeye de gerek bulunmamaktadır.

https://www.antikaplak.com/plak-alan-yerler


İkinci tercih ise; antika (ikinci el ) pikaplar olacaktır ki genel olarak kendliğinden anfili pikaplar ülkemizde daha çok tercih edilmektedir. Benim genelde kullandığım pikap Dual Serisi olmakla beraber, Technics markası da ülkemizde oldukça tutulmaktadır. Dual'in avantajı kendiliğinden anfili olması ve iğnesinin genellikle bulunmasıdır, yani sizi anfi ve kolon masrafından kurtaracaktır. Ayrıca şık bir tasarımıda vardır. Bu tarz pikapları satın almak için instagram sayfamız @antikaplak adresimizden bize ulaşabilirsiniz. İnstagram sayfamızda elimize geçen temiz cihazları yayınlamaktayız, ortalama 10.000 TL civarı olup 1980 Almanya üretimidir. İğnesi kolay bulunmakta ve değişmektedir.

Ben en  iyisini istiyorum derseniz deck sistem de kurabilirsiniz; yani anfiyi pikapı ve kolonları ayrı ayrı temin edip birleştirebilirsiniz, buda oldukça riskli bir işlemdir, Hİ-Fİ uzmanı birinden mutlaka bu konuda yardım almalısınız, çünkü her pikap her anfiye uyumlu olmuyor. Deck sistem kurmak üst seviye bir iş olmakla beraber düşük bir sistem kurayım derseniz 10-12 bin Tl civarındanda kurmanız mümkündür. Deck sistemin ucu bucağı yoktur, sadece 150.000 TL'ye bile Marantz marka anfiler bulunmaktadır.


İnstagram hesabımız @antikaplak tan ve web sitemiz www.antikaplak.com üzerinden mail yolu ile o kadar çok soru geldi ki hızlıca böyle bir yazı hazırlama gereği duydum. Bu yazıyı zamanla güncellemeye devam edeceğim. SŞimdilik hoşçakalın